Zawody na celność lądowania 2.10.2021

By 20 września 2021AGL

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w sobotę 2 października 2021r. (termin rezerwowy 9 października 2021r.) Aeroklub Gliwicki organizuje coroczne zawody na celność lądowania. Zawody zostaną rozegrane w dyscyplinach lotniczych: samolotowej oraz szybowcowej.  Do udziału w zawodach dopuszczeni zostaną piloci i uczniowie-piloci.
Konkurencja szybowcowa odbędzie się za wyciągarką na szybowcach typu Bocian. Konkurencja samolotowa na samolocie Cessna 150.
Zawody połączone będą z imprezą integracyjną, na który zapraszamy wszystkich Członków oraz przyjaciół Aeroklubu. Istnieje możliwość udziału w samej imprezie, bez udziału w zawodach. Dla uczestników przewidziany jest ciepły poczęstunek (grochówka z bułką, kiełbaska/krupniok z grilla z pieczywem i napój) oraz pamiątkowy upominek (czapka/buff AGL). Na cele imprezy postawiony zostanie namiot ogrodowy z ławami i stołami.
Plan zawodów:
– godz. 9:00 rozpoczęcie konkurencji szybowcowej (od godz. 7:30 wyhangarowanie sprzętu),
– godz. 14:00 rozpoczęcie konkurencji samolotowej (godzina uzależniona jest od zakończenia konkurencji szybowcowej, więc może ulec zmianie),
– godz. 17:00 wręczenie nagród,
– godz. 18:00 – 22:00 dalsza zabawa. Opłatę startową należy uiścić jako składkę wspierającą na rachunek bankowy Aeroklubu Gliwickiego o numerze 33 1050 1298 1000 0090 3115 3019.
W tytule przelewu prosimy wpisać:
„składka wspierająca – udział w zawodach”
Wysokość wpisowego (dotyczy również samej imprezy integracyjnej):
– Członkowie wspierający, zwyczajni oraz honorowi – 40 zł,
– Członkowie stowarzyszeni oraz osoby spoza Aeroklubu Gliwickiego – 60 zł.
Opłata za loty według cennika AGL.
Zapraszamy WSZYTKICH miłośników lotnictwa do przyjazdu na lotnisko i kibicowania naszym uczestnikom.
Zapisy do 30 września do godziny 12:00. Link do zapisów poniżej.
Zapraszamy do udziału!
Ilość miejsc ograniczona (szybowce – 40 uczestników, samoloty – 30 uczestników).
W razie wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających rozegranie konkurencji, zawody zostaną przeniesione na dzień 9 października 2021r. O ewentualnej zmianie terminu będziemy informować w dniu 30.09.2021r.