Jak zostać członkiem AGl

Jak zostać Członkiem Aeroklubu Gliwickiego?

1. Rodzaje członkostwa oraz przypisane im prawa i obowiązki określone są w statucie Stowarzyszenia w rozdziale 3 dostępnego tutaj: https://aeroklub.gliwice.pl/wp-content/uploads/statut_AGl.pdf

2. Członkiem Stowarzyszonym mogą zostać osoby, które:

• Ukończyły 14 rok życia (dla osób poniżej 18 roku życia wymagana jest zgoda obojga rodziców na członkostwo).
  1. Członkiem Wspierającym mogą zostać osoby, które:
  • Ukończyły 14 rok życia (dla osób poniżej 18 roku życia wymagana jest zgoda obojga rodziców na członkostwo) oraz:
  • Kandydując do sekcji samolotowej uzyskały licencję PPL/LAPL,
  • Kandydując do sekcji szybowcowej ukończyły szkolenie podstawowe zgodnie z obowiązującym programem szkolenia,
  • Kandydując do sekcji spadochronowej ukończyły szkolenie podstawowe zgodnie z obowiązującym programem szkolenia oraz wykonały 30 skoków w AGL.

W przypadku chęci czynnego uprawiania dyscyplin lotniczych, nowy Członek Wspierający, po wpłaceniu opłaty wpisowej i opłaceniu składek członkowskich za 12 kolejnych miesięcy z góry, licząc jako pierwszy miesiąc przyjęcia do Aeroklubu, może korzystać ze sprzętu i działalności szkoleniowej oraz infrastruktury AGL na zasadach takich, jak Członkowie Zwyczajni, z zastrzeżeniem zawartym w par. 6 pkt 8 Statutu AGL, dotyczącym czynnego i biernego prawa wyborczego do władz AGL oraz głosowania na Walnych Zgromadzeniach Członków.

1. Członkiem Zwyczajnym mogą zastać osoby które:
  • miały status członka wspierającego przez okres 24 m-cy oraz:
  • złożyły deklarację na członka zwyczajnego, na której zawarta jest rekomendacja przewodniczącego sekcji lub Instruktora sekcji lub Członka Zarządu,
  • dokonali opłaty za zmianę statusu członka wspierającego na zwyczajnego.

Dopuszcza się możliwość przyjęcia innej niż ww. osoby na członka
zwyczajnego Aeroklubu Gliwickiego w przypadku ważnego interesu Aeroklubu. Powyższe odbywa się na wniosek zainteresowanego, zaś decyzję o tym podejmuje Zarząd Aeroklubu.

1. Członkowie Aeroklubu są przyjmowani decyzją Zarządu Aeroklubu przez podjęcie uchwały.

6. Opłaty

Wpisowe:

• sekcja samolotowa  –    2 200 zł
  • sekcja szybowcowa –     1 600 zł
  • sekcja spadochronowa –   500 zł
  • sekcja mikrolotowa –        500zł
  • sekcja modelarska –         500zł

Dla kandydatów na członków wspierających oraz członków zwyczajnych, którzy w okresie ostatniego roku wyszkolili się podstawowo w Aeroklubie Gliwickim stawki wynoszą 50% powyższych kwot.

Dla osób uczących się, które w chwili przyjęcia nie ukończyły 25 roku życia, stawki wynoszą 50% powyższych kwot.

Opłata reaktywacyjna członka wspierającego i członka zwyczajnego przy ponownym przyjęciu osoby skreślonej z listy członków AGL wynosi 2 000 zł (nie przewiduje się jakichkolwiek bonifikat).

Opłata wpisowa w każdym przypadku obejmuje koszt wydania legitymacji członkowskiej.

Zmiana statusu członka

• Wysokość opłaty za zmianę statusu członka wspierającego na zwyczajnego – 1 000 zł.

Składki:

• Wysokość składek członkowskich określa Zarząd Aeroklubu w stosownych uchwałach i publikuje ich wysokość na stronie internetowej AGL.

7. Utrata członkostwa następuje na skutek:

• pisemnej rezygnacji Członka złożonej na ręce Zarządu AGL
  • wykluczenia Członka przez Zarząd AGL z powodu:

– łamania Statutu i nieprzestrzegania uchwał władz Stowarzyszenia,

-niepłacenia składek za okres 6-ciu miesięcy,

-utraty praw obywatelskich na mocy prawomocnego wyroku,

-śmierci Członka oraz utraty osobowości prawnej przez osoby prawne.

1. Deklaracje do pobrania:
  1. Deklaracje można złożyć:
  • osobiście w sekretariacie Aeroklubu Gliwickiego (czynny od Pn-Pt od 8-16)
  • drogą mailową na adres: sekretariat@aeroklub.gliwice.pl
  • drogą pocztową na adres Aeroklubu Gliwickiego: Gliwice Lotnisko 44-100 Gliwice

Składki członkowskie i zasady ich opłacania

• Członkowie sekcji modelarskiej:
    • 20 zł/miesiąc
  • Członkowie sekcji mikrolotowej:
    • 45 zł/miesiąc przy płatności za cały rok z góry do 15. lutego (roku którego dotyczą składki),
    • 50 zł/miesiąc przy płatności miesięcznej.
  • Członkowie pozostałych sekcji:
    • 58,50 zł/miesiąc przy płatności za cały rok z góry do 15. lutego (roku którego dotyczą składki),
    • 65 zł/miesiąc przy płatności miesięcznej.

Dla młodzieży uczącej się do 25 roku życia obowiązuje 50 % zniżki w przypadku dokonania płatności z góry za cały rok.