Polityka i Cele Bezpieczeństwa

By 18 lipca 2018Bezpieczeństwo

OŚWIADCZENIE KIEROWNIKA ODPOWIEDZIALNEGO:

1. W Zatwierdzonej Organizacji Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Gliwickiego, bezpieczeństwo jest zawsze sprawą podstawową.
  2. Moim obowiązkiem jako Kierownika Odpowiedzialnego Organizacji ATO jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich naszych operacji i usług.
  3. Zapewnię, że będą zabezpieczone odpowiednie środki dla skutecznego zarządzania bezpieczeństwem.
  4. Zachęcamy cały nasz personel i partnerów do zgłaszania zdarzeń dotyczących bezpieczeństwa lub potencjalnych zagrożeń, niezależnie od tego jak błahe mogą one się im wydawać w danej chwili.
  5. Mamy zasadę otwartego zgłaszania zdarzeń, która zachęca do swobodnego i szczerego zgłaszania. Zgłaszanie ma za zadanie identyfikacje zagrożeń w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa działań operacyjnych Organizacją ATO.
  6. Nie zostanie przypisana wina za zgłaszanie czegoś, co nie zostałoby w innym przypadku wykryte.
  7. Dążymy do zapewnienia:

• ​​Środowiska wolnego od wypadków,
    • Skutecznego systemu zarządzania bezpieczeństwem i ciągłych ulepszeń,
    • Pełnego spełnienia ustawowych wymagań przepisów krajowych i międzynarodowych, spełnienia wszystkich obowiązujących standardów oraz uwzględnienia najlepszych praktyk, które nas dotyczą,
    • Zaangażowania w obniżenie ryzyk, do możliwie niskiego poziomu.
  8. ​​​​Mamy świadomość, że system zarządzania bezpieczeństwem w Organizacji ATO nie jest systemem zamkniętym i prowadzona będzie jego ocena i doskonalenie.
  9. Te cele mają przynieść korzyści Aeroklubowi, jego pracownikom i klientom.
  10. Jesteśmy wspólnie odpowiedzialni za realizację tych celów.

Bezpieczeństwo jest obowiązkiem każdego z nas.