Międzynarodowe Zawody Spadochronowe PROSTEJOV 2020

By | AGL | No Comments

Dwie drużyny skoczków aeroklubu Gliwickiego w dniach 2-3.10.2020r, wzięły udział w Międzynarodowych Zawodach Spadochronowych SPEED STAR w Prostejovie –Czechy odnosząc kolejny sukces. Zadaniem drużyn startujących w zawodach, było utworzenie sześciu osobowej gwiazdy po oddzieleniu się od samolotu, w jak najkrótszym czasie a następnie wykonaniu sekwencji punktowanych formacji w czasie wolnego spadania.

Wysokość wyskoku to 4000m a czas pracy drużyn 50 sek. Skoki oceniano na podstawie materiału filmowego, dostarczonego przez kamerzystę zespołu.

Drużyny Aeroklubu Gliwickiego w klasyfikacji końcowej zajęły dwa pierwsze miejsca

I miejsce drużyna w składzie: Bieniek Mariusz, Grajner Dominik, Hatko Joachim, Ryś Bartek, Szpitalny Szymon, Wojciechowski Tomasz, Kielar Wojciech –kamera.

II miejsce drużyna; Duda Rafał, Marek Michał, Mostowski Paweł, Nowak Ziemowit, Polewska Danuta, Tomanek Leszek, Tabor Tymoteusz –Kamera.

Składając gratulacje medalistom, życzymy kolejnych sukcesów.

Wyróżnienie Honorowe im. Dedala

By | AGL, Szybowce | No Comments

Pana Tadeusza Lewickiego zna każdy pilot Aeroklubu Gliwickiego.Zawsze obecny i chętny do działania.Od lat codziennie uczy młodych adeptów lotnictwa wykazując przy tym niespotykaną cierpliwość i empatię. Dnia 12 września otrzymał Wyróżnienie Honorowe im. Dedala za wybitne zasługi w kształceniu i wychowywaniu lotników. Serdecznie gratulujemy! Dla nas to prawdziwy zaszczyt, móc czerpać wiedzę od tak wspaniałego i doświadczonego pilota.

Zawody na celność lądowania 12.09.2020 – WYNIKI SPADOCHRONY

By | AGL, Spadochrony | No Comments

W sobotnich zawodach na celność lądowania pogoda dopisała, dzięki czemu udało się rozegrać 4 kolejki skoków. Rywalizacja była bardzo zacięta do samego końca. Skoczkowie pokazali prawdziwie mistrzowską klasę.

Wyniki prezentują się następująco.

Spadochrony szybkie indywidualnie:

🥇 Wojciech Kielar