Kontynuacja obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia

By | AGL, Modelarstwo, Samoloty, Spadochrony, Szybowce | No Comments

Ze względu na brak wszystkich niezbędnych informacji do podjęcia decyzji dotyczącej przedmiotu obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia w dniu 24.11.2018, członkowie większością głosów zadecydowali o przerwaniu obrad oraz ich wznowieniu w dniu 08.12.2018r.

Na dalszy ciąg Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia zapraszamy w wyżej podanym dniu, o godzinie 10:00 w pierwszym terminie lub o godzinie 10:15 w drugim terminie.

Miejsce zebrania: Zespół Szkół Samochodowych im. G.S. Roweckiego "Grota", ul. Kilińskiego 24a w Gliwicach.

Ograniczenia przestrzeni powietrznej w dniach 1-16.12.2018

By | AGL, Modelarstwo, Samoloty, Spadochrony, Szybowce | No Comments

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej opublikowała ograniczenia przestrzeni powietrznej, które wprowadzone zostały w związku z  Konferencją Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu, która odbędzie się w dniach od 3 do 14 grudnia 2018 r. w katowickim Spodku.

Termin i czas ograniczeń: 2018-12-01: 0400 do 2018-12-16: 2359 (czasy UTC)

Jak widać na poniższej mapce, lotnisko gliwickie znajduje się w rejonie EA133, gdzie obowiązuje całkowity zakaz wykonywania lotów.

Żegnaj Jasiu…

By | AGL, Modelarstwo, Samoloty, Spadochrony | No Comments

21 listopada 2018 roku zmarł nagle nasz Kolega – spadochroniarz JASIU STRZAŁKOWSKI.

Od czasu ukończenia podstawowego kursu spadochronowego w Aeroklubie Gliwickim w 1965 roku do 21 maja 2004 roku  wykonał 2 444 skoki.

Zaangażowany w działalność sekcji spadochronowej, chętnie pomagał młodszym skoczkom, startował jako zawodnik Aeroklubu Gliwickiego w wielu zawodach i mistrzostwach w kraju i za granicą zdobywając medale oraz dyplomy. Spadochroniarską pasją skutecznie zarażał innych.

Odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Srebrną i Złotą Odznaką "Za zasługi dla Aeroklubu Polskiego". Zdobył również Złotą Odznakę Spadochronową z trzema diamentami.

Żałobna Msza święta zostanie odprawiona w sobotę, 24 listopada 2018 roku, o godz. 8.00 w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej na Trynku (ul. Jana Kilińskiego 2). Pochówek odbędzie się na cmentarzu w Ligocie Zabrskiej.

Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci Jasiu. Do zobaczenia ponad chmurami!

Porządek obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia w dniu 24 listopada 2018 roku

By | AGL | No Comments

Zgodnie z par. 12 ust. 6 Statutu AGl poniżej podaje się porządek obrad Zgromadzenia.

1. Powitanie zebranych i otwarcie Walnego Zgromadzenia.
  2. Wybór Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia.
  3. Stwierdzenie przez Przewodniczącego prawomocności Walnego Zgromadzenia.
  4. Przyjęcie porządku obrad Walnego Zgromadzenia.
  5. Wybór Protokolanta Walnego Zgromadzenia.
  6. Wybór Komisji Skrutacyjnej Walnego Zgromadzenia.
  7. Przedstawienie projektu uchwały dotyczącej wyrażenia zgody przez Walne Zgromadzenie na podpisanie umowy z Urzędem Marszałkowskim o dofinansowanie wniosku pt:
    "Rozbudowa i przebudowa istniejących obiektów poprzemysłowych w ramach rewitalizacji dawnych warsztatów lotniczych na cele Gliwickiego Centrum Edukacji Lotniczej wraz z zagospodarowaniem terenu i budową infrastruktury technicznej w Gliwicach Lotnisko".
  8. Dyskusja i głosowanie nad uchwałą.
  9. Wolne wnioski.
  10. Zakończenie obrad Walnego Zgromadzenia.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie AGL

By | AGL, Modelarstwo, Samoloty, Spadochrony, Szybowce | No Comments

Gliwice, 05 listopada 2018 r.

ZAWIADOMIENIE

Uprzejmie zawiadamiamy, że na dzień 24.11.2018 r., na godzinę 10:00 w pierwszym terminie, lub na godzinę 10:15 w drugim terminie, na podstawie par.12, ust.4, pkt.1 Statutu Aeroklubu Gliwickiego, Zarząd Aeroklubu zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, którego celem będzie udzielenie zgody na podpisanie umowy o dofinansowanie wniosku pt: "Rozbudowa i przebudowa istniejących obiektów poprzemysłowych w ramach rewitalizacji dawnych warsztatów lotniczych na cele Gliwickiego Centrum Edukacji Lotniczej wraz z zagospodarowaniem terenu i budową infrastruktury technicznej w Gliwicach Lotnisko", zgłoszonego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020. Oś Priorytetowa: X Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna. Działanie / Poddziałanie: 10.3.1. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych – ZIT. Numer naboru: RPSL.10.03.01-IZ.01-24-189/17. Wniosek nr: WND-RPSL.10.03.01-24-00FD/18-003.

Miejsce zebrania: Aeroklub Gliwicki, 44-100 Gliwice, Lotnisko.

Do dnia 08.11.2018 r. można składać własne wnioski na Walne Zgromadzenie.
Porządek obrad zostanie podany 09.11.2018 r.

Cennik motoszybowca Falke

By | AGL, Szybowce | No Comments

Zgodnie z Uchwałą nr 21, z dn. 10.10.2018 oraz nr 21a z dn. 22.10.2018, Zarząd AGL ustalił ceny za loty na motoszybowcu Falke w następującej wysokości:

• 80zł/h czasu lotu płatowca + 3zł/min pracy silnika dla członków zwyczajnych i wspierających AGL,
  • 100zł/h czasu lotu płatowca + 4zł/min pracy silnika dla osób niebędących członkami AGL.