Wyskoczyłaś/eś kiedyś z lecącego samolotu?

By 19 marca 2019AGL, Spadochrony

Wraz z nadejściem wiosny Aeroklub Gliwicki po raz pierwszy w tym roku zaprasza na Podstawowy Kurs Spadochronowy. – Dzięki szkoleniu można zrealizować swoje marzenie o samodzielnym skoku ze spadochronem – mówi Beata Miącz-Pałka, dyrektor AGL zapraszając jednocześnie na bezpłatne spotkanie informacyjne.

Aby zacząć samodzielne skoki ze spadochronem – obowiązkowo – trzeba przejść Podstawowy Kurs Spadochronowy. Aeroklub Gliwicki co jakiś czas takie kursy organizuje. Pierwszy w tym roku rozpoczyna się bezpłatnym spotkaniem informacyjnym (22 marca, godz. 17.00 – lotnisko AGL).

– Program szkolenia obejmuje 8 godzin wykładów i tzw. ćwiczenia naziemne, czyli ćwiczenia na makiecie samolotu, ćwiczenie z uprzężą, zasady układania spadochronów. Kilka (najczęściej 3) dni teorii to czas potrzebny na ćwiczenia. Potem praktyka, czyli możliwość wyskoczenia z samolotu. Szkolenie zazwyczaj zaczynamy w poniedziałek, a w sobotę już skaczemy – mówi Jan Isielenis, szef szkolenia sekcji spadochronowej Aeroklubu Gliwickiego.

– Zapewniamy ubezpieczenie OC, wykonanie trzech skoków w cenie kursu oraz wypożyczenie spadochronu szkolnego wraz z osprzętem – podkreśla Beata Miącz-Pałka, dyrektor Aeroklubu Gliwickiego. – Gwarantujemy oczywiście niezapomniane wrażenia i spore emocje. A po pierwszym samodzielnie wykonanym skoku ze spadochronem wręczamy skoczkowi okolicznościowy dyplom – dodaje szefowa AGL.

WIĘCEJ INFORMACJI NA BEZPŁATYNYM SPOTKANIU INFORMACYJNYM, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 22 MARCA (piątek) 2019 r. o godz. 17.00 w siedzibie Aeroklubu Gliwickiego.