Rajd Miejski przebiegł przez… lotnisko!

By 15 maja 2018AGL

To była wyjątkowa edycja Rajdu Miejskiego 360 stopni. Po raz pierwszy w historii zawodów start i meta zlokalizowane były w sąsiedztwie Areny Gliwice. Ale – drugiego dnia na trasie rodzinnej –  uczestnicy tej znanej już i lubianej imprezy odwiedzili m.in. lotnisko gliwickiego aeroklubu. Nie liczył się wynik, ale – przede wszystkim – dobra zabawa!

Drugi dzień Rajdu Miejskiego należał do kilkuosobowych drużyn rodzinnych, które zmagały się na krótszej, ok. 10 km trasie (trasa dla dwuosobowych drużyn, które rywalizowały pierwszego dnia liczyła ponad 90 km!). Uczestnicy dotarli m.in. na lotnisko Aeroklubu Gliwickiego. Nie liczył się wynik, tylko dobra zabawa, dlatego też zadania przygotowane przez aeroklub nie były trudne. – Otworzyliśmy Cessnę i jednym z zadań było policzenie wszystkich okrągłych liczników na kokpicie – zadanie było dla dzieci – mówi Beata Miącz-Pałka, dyrektor gliwickiego aeroklubu. – Poza tym otworzyliśmy hangar. Dzieci miały dużą frajdę. Mogły z bliska zobaczyć nasze maszyny. Wejść, dotknąć… zrobić sobie z nimi zdjęcie. Kto wie, być może w ten właśnie sposób wychowamy sobie kolejne pokolenie sympatyków lotnictwa – dodaje dyrektor AGL.

Rajd Miejski Gliwice 360° Trasa Rodzinna – Gliwice, Polska, 13.05.2018 r. fot. Michał Szypliński (skifoto.pl)