Jastrząb gotowy. AGL zaczyna loty motoszybowcem FALKE SF-25C!

By 10 kwietnia 2019AGL, Samoloty, Spadochrony, Szybowce

– Mamy już wszystkie zezwolenia i licencje. Załatwiliśmy wszelkie formalności. Sprzęt jest sprawny. Możemy bez przeszkód go używać – mówi Andrzej Duszyński z gliwickiego aeroklubu. Motoszybowiec FALKE SF-25C został zakupiony w zeszłym roku, ale dopiero w tym sezonie będzie systematycznie wzbijał się w powietrze!

Takiej maszyny nie ma nikt w okolicy. Lotnicy z Gliwic mają więc powody do radości, a sympatycy latania – kolejne marzenie do zrealizowania. – Lot motoszybowcem FALKE dostarcza wielu emocji. Już sam start jest czymś wyjątkowym. Nie musimy być ani holowani, ani korzystać z wyciągarki. Jastrząb pozwala na niezależny start. Włączamy śmigło i wzbijamy się w powietrze. Gdy osiągniemy odpowiednią wysokość możemy wyłączyć silnik i… szybować w ciszy i skupieniu podziwiając otaczający nas ze wszystkich stron krajobraz – mówi dyrektor gliwickiego aeroklubu Beata Miącz-Pałka. – Zapraszamy wszystkich sympatyków lotnictwa nie tylko  na loty zapoznawcze motoszybowcem FALKE. Oferujemy kilka opcji – od lotów piętnastominutowych, nawet po godzinne – dodaje dyrektor AGL.

Motoszybowiec FALKE SF-25C został zakupiony w zeszłym roku. Do Gliwic trafił z Niemiec. – To maszyna używana, ale w dobrym stanie. Jest niezawodna technicznie. To sprawdzony model, który zbierał i ciągle zbiera dobre opinie – podkreśla Andrzej Duszyński, szef szkolenia w Aeroklubie Gliwickim. – Falke, czyli tzw. Jastrząb to też maszyna bardzo ekonomiczna, bo zasilana paliwem samochodowym, a dokładnie benzyną – w przeciwieństwie do innych silników lotniczych zasilanych bardzo drogim paliwem lotniczym – dodaje szef szkolenia gliwickiego aeroklubu.

Warto wiedzieć, że Aeroklub Gliwicki jako jeden z nielicznych w okolicy od tego sezonu prowadzi też szkolenia TMG, czyli ze znajomości i latania szybowcem moto-turystycznym. – Każdy pilot z licencją szybowcową może się przeszkolić. Na Jastrzębiu można też oczywiście wykonywać nalot do licencji samolotowej – tłumaczy szef szkolenia w gliwickim aeroklubie.

Motoszybowiec FALKE na co dzień przebywa w hangarze gliwickiego aeroklubu. Będzie można go zobaczyć z bardzo bliska podczas rozpoczęcia nowego sezonu letniego, który oficjalnie wystartuje pod koniec kwietnia – przed majówką. Władze Aeroklubu Gliwickiego planują Dzień OTWARTY AGL. W planach jest wiele atrakcji – nie tylko związanych z lotnictwem. Szczegóły wkrótce!