GWIAZDY były w powietrzu. SPEED STAR 2018 już za nami!

By 3 października 2018AGL, Spadochrony

Dopisała pogoda i publiczność. III edycja Gliwickich Zawodów Spadochronowych SPEED STAR 2018 zakończyła się sukcesem. Była to jedna z największych tego typu imprez w kraju zorganizowanych w tym roku!

Do udziału w zawodach zgłosiło się sześć zespołów. – Dobra organizacja, sprawne sędziowanie, zaangażowanie skoczków, kierownika sportowego, pozwoliły na rozegranie trzech kolejek i zakończyć zawody przed zachodem słońca – mówi Beata Miącz-Pałka, dyrektor Aeroklubu Gliwickiego.

Zawodnicy skakali z wysokości 2500 m. i mieli do dyspozycji 25 sek. na stworzenie gwiazdy. Po jej utworzeniu, pozostały czas wykorzystywali na budowaniu dotykowych wylosowanych figur, za które była przyznawana bonifikata czasowa. – Najlepsi uzyskiwali nawet pięć punktów bonifikaty, co świadczy o dobrym poziomie wyszkolenia. Trzeba przyznać że wszystkie drużyny walczyły z czasem   i osiągnięciem jak najlepszego wyniku, ale nie wszystkim to się udawało, niemniej zdobyte doświadczenie może procentować w następnych zawodach. Należy bardzo wysoko ocenić prace kamerzystów zespołów, a ich  materiał filmowy dostarczony komisji sędziowskiej, był podstawą oceny drużyny po oddzieleniu się od samolotu – mówi Jan Isielenis, kierownik szkolenia spadochroniarzy w gliwickim klubie i kierownik sportowy zawodów.

W sumie wykonano ponad sto skoków z klubowego samolotu An-2 (słynnego gliwickiego Antka). Skoczkowie lądowali na lotnisku celnie i bezpiecznie. Pracą Komisji Sędziowskiej kierował Ryszard Koczorowski. Wręczenie dyplomów i upominków było ostatnim punktem zawodów SPEED STAR 2018. Do zobaczenia za rok!

gallery