DRIVE-IN CINEMA: METROPOLIS na lotnisku AGL!

By 7 października 2018AGL

Trwający w Gliwicach Festiwal Filmów Kultowych (28 września – 7 października) zakończy pokaz legendarnego filmu, reprezentującego niezwykle wpływowy nurt kina, jakim był niemiecki ekspresjonizm. „Metropolis”, epickie nieme dzieło Fritza Langa, jest uważane za jeden z pierwszych filmów science fiction w historii kina.

Podczas Festiwalu Filmów Kultowych seans „Metropolis” odbędzie się w wyjątkowej przestrzeni lotniska Aeroklubu Gliwickiego, która świetnie koresponduje ze scenografią filmu Fritza Langa.

– Pokaz odbędzie się w formie kina samochodowego. To klasyczna forma, zaniedbana ostatnimi czasy, ale wracająca do mody. Dodatkowo – duże wrażenie z pewnością zrobi kosmiczna wręcz, elektroniczna muzyka projektu Rabbit on the Moon, wykonywana na żywo. Odpowiednie doznania zapewnią dwa wielkie ekrany oraz dźwięk, który widzowie będą mogli usłyszeć w odbiornikach własnych aut lub na telefonach komórkowych. Zapraszamy serdecznie – mówi Beata Miącz-Pałka, dyrektor gliwickiego aeroklubu.

"Metropolis" to opowieść o robotnikach pracujących ponad siły, wykorzystywanych przez elitę wielkiego miasta zainspirowała wielu autorów kina, od Ridleya Scotta („Łowca androidów”) po Luca Bessona („Piąty element”). Kadry z „Metropolis” żyją już własnym życiem, a rewolucyjne przesłanie filmu sprawia, że wciąż ogląda się go z zapartym tchem.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
Data: 7 października
Godzina: 20:00