Członkowie honorowi AGL

By 2 lipca 2024AGL
28.06.2024r. na walnym zgromadzeniu zostali przyjęci w poczet członków honorowych AGL:

Tomasz Rubaj – Obecny Szef Wyszkolenia Aeroklubu Gliwickiego, wybitny pilot i instruktor, członek kadry narodowej i jeden z bardziej utytułowanych szybowników w Polsce jest kandydatem na członka honorowego AGL. Tomek zawsze z dumą reprezentuje nasze barwy w mistrzostwach i zawodach. Jest naszym mentorem i wzorem do naśladowania.

Witold NowakObecny Szef Techniczny organizacji obsługowej, Witold Nowak jest członkiem AGL od roku 1974, a pracownikiem od 1983 roku. Pod jego pieczą znajdują się wszystkie gliwickie szybowce. Oprócz pracy mechanika Pan Witek czynnie lata, jest instruktorem posiadającym wieloletnią praktykę w szkoleniu przyszłych adeptów sztuki latania.

Christoph Matkowski – Christoph „Mirek” Matkowski członek Aeroklubu Gliwickiego, utytułowany szybownik i zdobywca wielu prestiżowych nagród. Podczas drugiej części 35. Szybowcowych Mistrzostw Świata, Christoph Matkowski startujący w duecie z multimedalistą Sebastianem Kawą zdobył złoty medal w klasie 20-metrowej dwumiejscowej.

.