Atrakcje na ziemi i w powietrzu. Przyjdź na lotnisko!

By 30 lipca 2019AGL, Samoloty, Spadochrony, Szybowce

W najbliższą sobotę (3 sierpnia) na płycie gliwickiego lotniska odbędą się Spadochronowe Mistrzostwa Śląska w celności lądowania. Gospodarzem odbywającej się od lat bardzo widowiskowej imprezy jest Aeroklub Gliwicki, który w dniu zawodów zaprasza również na Dzień Otwarty. Atrakcji będzie sporo!

Spadochronowe Mistrzostwa Śląska organizowane przez gliwicki aeroklub to już wieloletnia tradycja. Także tym razem rywalizacja będzie prowadzona w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej (drużyny 3-osobowe). Zawodnicy będą wykonywać skoki z samolotu An-2. Konkurencje rozgrywane będą w sobotę, 3 sierpnia, od godz. 10:00 do godziny 19:00. – Mamy nadzieję, że pogoda nie przeszkodzi. Liczymy na spore emocje i świetne wyniki – mówi Beata Miącz-Pałka, dyrektor Aeroklubu Gliwickiego. Dniem rezerwowym (gdyby warunki atmosferyczne były nieodpowiednie) jest niedziela, 4 sierpnia.

Dla spadochronów klasycznych przewidziano cztery kolejki skoków, natomiast dla spadochronów szkolnych i szybkich – po dwie. Organizatorzy przypominają, że zawodnicy w poszczególnych konkurencjach otrzymają dyplomy i upominki. Koszt udziału w zawodach (skoki spad. An-2) wynosi 70 złotych za skok (wyżywienie i zakwaterowanie na własny koszt). – Na naszym lotnisku funkcjonuje restauracja. Poza tym zawodnicy mogą skorzystać bezpłatnie z pola namiotowego lub pomieszczeń naszego aeroklubu, jeśli będą mieli własne śpiwory – dodaje Beata Miącz-Pałka.

– Lista jest jeszcze otwarta. Wciąż więc czekamy na chętnych skoczków, a jak pokazuje wieloletnia tradycja – organizowane przez nas Mistrzostwa Śląska cieszą się dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród zawodników, nie tylko z Polski – podkreśla Jan Isielenis, szef szkolenia spadochroniarzy w Aeroklubie Gliwickim i jednocześnie kierownik sportowy mistrzostw.

Wejdź do hangaru, poleć szybowcem!

Przy okazji mistrzostw gliwicki aeroklub zaprasza na Dzień Otwarty. Mile widziani są mieszkańcy Gliwic i miast ościennych oraz wszyscy, którzy będą w pobliżu. – Otworzymy hangar. Będzie można zobaczyć nasz sprzęt, nasze statki powietrzne. Przygotowaliśmy też inne atrakcje. Wstęp na lotnisko będzie wolny. Zapraszamy całe rodziny – mówi Beata Miącz-Pałka, dyrektor gliwickiego aeroklubu. AGL przygotował też wyjątkową ofertę dla osób, które chciałyby szybowcem wzbić się w powietrze.

TYLKO W DNIU MISTRZOSTW, 3 sierpnia, w aeroklubowym namiocie na płycie lotniska będzie można kupić zaproszenia na lot szybowcem (za wyciągarką) w promocyjnej cenie 99 złotych
(cena regularna to 150 złotych).

– Lot szybowcem za wyciągarką to wielkie emocje i nietuzinkowy pomysł np. na prezent dla bliskiej osoby – podkreślają lotnicy z Gliwic zapraszając do siebie już w najbliższą sobotę!