Szybowcowe Mistrzostwa Świata

By 22 sierpnia 2024AGL
W Szybowcowych Mistrzostwach Świata, które odbywają się w Uvalde w Teksasie, w klasie 20 metrów, udział biorą honorowi członkowie Aeroklubu Gliwickiego, Tomasz Rubaj oraz Christoph „Mirek” Matkowski. Obaj piloci reprezentują Polskę, startując na szybowcu ASG32, który jest znany ze swojej doskonałej aerodynamiki i osiągów w wymagających warunkach zawodów światowej rangi.
𝐏𝐨 𝐜𝐳𝐭𝐞𝐫𝐞𝐜𝐡 𝐫𝐨𝐳𝐞𝐠𝐫𝐚𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐤𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐞𝐧𝐜𝐣𝐚𝐜𝐡, 𝐧𝐚𝐬𝐢 𝐳𝐚𝐰𝐨𝐝𝐧𝐢𝐜𝐲 𝐳𝐚𝐣𝐦𝐮𝐣𝐚̨ 𝟒. 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞, 𝐭𝐫𝐚𝐜𝐚̨𝐜 𝐣𝐞𝐝𝐲𝐧𝐢𝐞 𝟏𝟔𝟖 𝐩𝐮𝐧𝐤𝐭𝐨́𝐰 𝐝𝐨 𝐥𝐢𝐝𝐞𝐫𝐚. 𝐓𝐨 𝐧𝐢𝐞𝐰𝐢𝐞𝐥𝐤𝐚 𝐫𝐨́𝐳̇𝐧𝐢𝐜𝐚, 𝐤𝐭𝐨́𝐫𝐚 𝐬́𝐰𝐢𝐚𝐝𝐜𝐳𝐲 𝐨 𝐢𝐜𝐡 𝐰𝐲𝐬𝐨𝐤𝐢𝐦 𝐩𝐨𝐳𝐢𝐨𝐦𝐢𝐞 𝐮𝐦𝐢𝐞𝐣𝐞̨𝐭𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐝𝐞𝐭𝐞𝐫𝐦𝐢𝐧𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐰 𝐝𝐚̨𝐳̇𝐞𝐧𝐢𝐮 𝐝𝐨 𝐜𝐳𝐨ł𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐥𝐨𝐤𝐚𝐭. 𝐖𝐚𝐫𝐭𝐨 𝐩𝐨𝐝𝐤𝐫𝐞𝐬́𝐥𝐢𝐜́, 𝐳̇𝐞 𝐰 𝐝𝐫𝐮𝐠𝐢𝐞𝐣 𝐤𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐞𝐧𝐜𝐣𝐢 𝐑𝐮𝐛𝐚𝐣 𝐢 𝐌𝐚𝐭𝐤𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐨𝐬𝐢𝐚̨𝐠𝐧𝐞̨𝐥𝐢 𝐳𝐧𝐚𝐤𝐨𝐦𝐢𝐭𝐲 𝐰𝐲𝐧𝐢𝐤, 𝐳𝐚𝐣𝐦𝐮𝐣𝐚̨𝐜 𝟐. 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞 𝐳 𝐢𝐦𝐩𝐨𝐧𝐮𝐣𝐚̨𝐜𝐚̨ 𝐬́𝐫𝐞𝐝𝐧𝐢𝐚̨ 𝐩𝐫𝐞̨𝐝𝐤𝐨𝐬́𝐜𝐢𝐚̨ 𝟏𝟑𝟒,𝟗𝟎 𝐤𝐦/𝐡 𝐧𝐚 𝐭𝐫𝐚𝐬𝐢𝐞 𝐨 𝐝ł𝐮𝐠𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟓𝟒𝟒 𝐤𝐦. 𝐓𝐞𝐧 𝐰𝐲𝐧𝐢𝐤 𝐩𝐨𝐤𝐚𝐳𝐮𝐣𝐞, 𝐳̇𝐞 𝐬𝐚̨ 𝐨𝐧𝐢 𝐰 𝐝𝐨𝐬𝐤𝐨𝐧𝐚ł𝐞𝐣 𝐟𝐨𝐫𝐦𝐢𝐞 𝐢 𝐠𝐨𝐭𝐨𝐰𝐢 𝐝𝐨 𝐰𝐚𝐥𝐤𝐢 𝐨 𝐧𝐚𝐣𝐰𝐲𝐳̇𝐬𝐳𝐞 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐚 𝐧𝐚 𝐩𝐨𝐝𝐢𝐮𝐦.
Obaj zawodnicy mają już na swoim koncie medale Szybowcowych Mistrzostw Świata, co świadczy o ich doświadczeniu i klasie sportowej. Wierzymy, że w tym roku uda im się powiększyć kolekcję trofeów, dostarczając nam kolejnych powodów do dumy.
Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych reprezentantów i życzymy im pomyślnych warunków na kolejnych etapach mistrzostw!
Zdjęcie Richard Rubaj