Gwiazdy na gliwickim niebie!

By 30 września 2019AGL, Spadochrony

19 października (sobota) na lotnisku w Gliwicach odbędzie się IV edycja zawodów spadochronowych SPEED STAR „ANTEK – GLIWICKA GWIAZDA”. – Spodziewamy się drużyn z całej Polski. Bardzo często na te zawody do Gliwic przyjeżdżają też nasi południowi sąsiedzi z Czech i Słowacki – mówi Jan ISIELENIS, kierownik szkolenia spadochroniarzy w Aeroklubie Gliwickim.

Zawody są bardzo widowiskowe. Przy odpowiednich warunkach atmosferycznych wykonywane przez skoczków figury widać gołym okiem. Myśląc o wizycie tego właśnie dnia na gliwickim lotnisku – warto wziąć ze sobą lornetkę.

– Główna konkurencja polega na utworzeniu w jak najkrótszym czasie 5-cio osobowej gwiazdy. Skoczkowie oddzielają się od samolotu na sygnał kapitana zespołu, bez dodatkowych chwytów. Ocena skoku następuje na podstawie materiału filmowego kamerzysty zespołu. Pierwsza figura – gwiazda, jest zaliczona w momencie, gdy wszyscy zawodnicy mają chwyty za ręce. Po utworzeniu gwiazdy drużyna może wykonać sekwencje wylosowanych figur. Za każdą wykonaną figurę drużyna otrzymuje bonifikatę 1 sekundy. W przypadku równych czasów po zakończeniu wszystkich kolejek, o kolejności miejsc będzie decydował najlepszy czas utworzenia gwiazdy dowolnego skoku – dodaje Jan ISIELENIS.

Zgłoszenia chętnych do udziału w zawodach drużyn będą przyjmowane do 15 października 2019 roku!

DODATKOWE INFORMACJE i REGULAMIN TUTAJ !!!

(fot. SkyPhoto)