Mamy Mistrza Świata!

By 16 sierpnia 2018AGL

Podczas drugiej części 35. Szybowcowych Mistrzostw Świata, tym razem organizowanych w czeskim Hosinie, pilot Aeroklubu Gliwickiego Christoph Matkowski (z lewej na najwyższym stopniu podium) startujący w duecie z multimedalistą Sebastianem Kawą zdobył złoty medal w klasie 20-metrowej dwumiejscowej! Polscy szybownicy w drodze na podium pokonali w swojej kategorii 17 innych załóg.

Pierwsza część 35. Szybowcowych Mistrzostw Świata (w klasach przelotowych Standard, Club i 15-metrowej) była rozgrywana przez dwa lipcowe tygodnie na lotnisku w Michałkowie pod Ostrowem Wielkopolskim. Tytuł wicemistrza globu w szybowcowej klasie Club wywalczył wtedy pilot Aeroklubu Gliwickiego – Tomasz Rubaj. Drugą część czempionatu – w klasach Open, 18-metrowej i 20-metrowej dwumiejscowej – zorganizowano między 28 lipca a 11 sierpnia w czeskim Hosinie. Przyciągnęła 94 pilotów z 27 państw, w tym pięciu z Polski. Łącznie w 35. Mistrzostwach Świata w sześciu klasach wystartowało 230 zawodników z 29 państw.

Christoph „Mirek” Matkowski z Aeroklubu Gliwickiego i Sebastiana Kawa z Aeroklubu Bielsko-Biała okazali się najlepszą drużyną w klasie 20 metrów. Wygrali w kwalifikacji ogólnej, zdobywając w swoich startach w sumie 10 600 punktów. Taki wynik dał im zasłużone pierwsze miejsce. Gratulacje!