Szkolenie Samolotowe

Informacja o rozpoczęciu szkolenia teoretycznego/praktycznego zamieszczona będzie w Aktualnościach niniejszej strony.

Kurs do uzyskania Licencji Pilota Samolotowego Turystycznego PPL(A) składa się z dwóch etapów:

1. Szkolenia teoretycznego

(preferujemy szkolenie weekendowe)

cena:
1 500,00 zł

2. Szkolenia Praktycznego

(opłata obejmuje 45h lotu, cena za każdą godzinę powyżej tego limitu wg cennika AGL)
cena:
22 500,00 zł

W szkoleniu teoretycznym mogą brać udział osoby, które mają ukończone 15 lat.
Szkolenie teoretyczne obejmuje 130 godzin wykładów w trybie stacjonarnym lub 60 godzin w trybie zaocznym z następujących przedmiotów:

• Prawo lotnicze
  • ogólna wiedza o samolocie
  • osiągi i planowanie lotu
  • człowiek, możliwości, ograniczenia
  • meteorologia
  • nawigacja
  • procedury operacyjne
  • zasady lotu
  • łączność
  • ogólne bezpieczeństwo lotów

Zaliczenie szkolenia teoretycznego może nastąpić w momencie uzyskania 75% obecności na wykładach i po pozytywnym zaliczeniu egzaminów końcowych z wyżej wymienionych przedmiotów.

Drugi etap to szkolenie praktyczne.
Poniżej przedstawiamy warunki, jakie musi spełniać kandydat do szkolenia:

• ukończone 16 lat
  • zaliczony kurs teoretyczny
  • posiadać ważne orzeczenie lotniczo lekarskie klasy 1 lub 2

Szkolenie praktyczne składa się z trzech etapów, które to są podzielone na następujące zadania*:

• Zadanie I: loty po kręgu i do strefy (nauka pilotażu szkolenie podstawowe). 13h20′
  • Zadanie II: loty zapoznawcze według wskazań przyrządów. 3h10′
  • Zadanie III: loty nawigacyjne  VFR w ruchu lotniczym kontrolowanym i niekontrolowanym. 25h30′

*podane ilości godzin to minimum wymagane przez program szkolenia

Po zaliczeniu powyższych zadań, uczeń – pilot uzyskuje:

• nalot łączny: 45 godzin w 125 lotach
  • nalot samodzielny: 10 godzin w 39 lotach.
    Po ukończonym szkoleniu teoretycznym i praktycznym, uczeń-pilot uzyskuje Zaświadczenie o ukończeniu odpowiednich kursów i może starać się o uzyskanie Licencji Pilota Samolotowego Turystycznego PPL(A) przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną. Dodatkowym warunkiem do uzyskania samej licencji, jest ukończenie 17 roku życia w momencie przystąpienia do egzaminów przed LKE.
    Po uzyskaniu licencji PPL(A), pilot może dalej zdobywać doświadczenie lotnicze i uzyskiwać w naszym Ośrodku dalsze uprawnienia zgodne z Programem Szkolenie Samolotowego.

Osoby pragnące uczestniczyć w teoretycznym/praktycznym szkoleniu samolotowym proszone o wysyłanie wstępnego zgłoszenia na odpowiedni kurs na adres: email: samoloty@aeroklub.gliwice.pl z zapisem w temacie „Szkolenie samolotowe” lub zgłosić się osobiście w biurze Aeroklubu Gliwickiego. Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu 605-908-195.

Avioner Banner