Gliwiczanie górą!

By 21 czerwca 2018AGL, Modelarstwo

Brawo! Aż 4 z 7 konkurencji 49. Mistrzostw Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych wygrali młodzi zawodnicy Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych. Zawody z udziałem 105 reprezentantów 12 klubów i stowarzyszeń modelarskich odbyły się na gliwickim lotnisku.

Zawodnicy GSML-u po raz kolejny triumfowali w punktacji drużynowej, zdobywając łącznie  7906 punktów i wyprzedzając ekipy  UKS-u Jedynki z Hrubieszowa (6510 pkt) i Aeroklubu Leszczyńskiego (6394 pkt). W klasie szybowców szkolnych F1E/M mistrzem Polski został Szymon Bankiewicz, wychowanek instruktora Cypriana Błaszczyka (Klub Społem PSS). W klasie modeli szybowców małych form F1H zwyciężył jego kolega klubowy Jakub Zdzieblik, trenowany przez wielokrotnego mistrza z Gliwic, Stanisława Kubita. Mistrzostwo Polski w klasie modeli z napędem elektrycznym F1Q/M wywalczył Kamil Pogonowski (instruktor Jacek Pogonowski), zostawiając w pokonanym polu kolegów klubowych Jakuba Wiśniewskiego (instruktor Roman Sowa) i Szymona Zaczkiewicza (Klub SP nr 16, instruktor Witold Setkowicz). W klasie modeli silnikowych na gaz CO2 wygrał Paweł Dudiak (instruktor Tomasz Lipski) przed Jakubem Wiśniewskim i Markiem Moździerzem (instruktor Jacek Pogonowski).

W skład mistrzowskiej drużyny wchodzili również Karol Kwieciński z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Ornontowicach (trener Stanisław Kubit – 5 miejsce w klasie F1A/M) oraz Iga Gozdek (4 miejsce w klasie F1H, instruktor Czesław Ziober).

–  Mistrzostwa dostarczyły nam wielu pozytywnych emocji!  Jesteśmy dumni z naszych reprezentantów – podkreśla mistrz i trener modelarstwa lotniczego, Stanisław Kubit, dodając: – W związku z rozpoczęciem prac nad modernizacją gliwickiego lotniska w tym roku nie rozegrano zawodów modeli akrobacyjnych i prędkościowych na uwięzi. Tor startowy dla tych modeli został rozebrany. Już wkrótce jednak w innym miejscu lotniska powstanie dużo bardziej nowoczesny tor, który będzie pozwalał  rozgrywać  imprezy najwyższej rangi.

49. Mistrzostwa Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych były dofinansowane przez Miasto Gliwice.

źródło: www.gliwice.eu

fot: GSML