Międzynarodowe Zawody Spadochronowe Speed- Star – Prostejov (Czechy) 28.10.2017r.

By 29 października 2017Spadochrony

Dwie drużyny skoczków naszego Aeroklubu wzięły udział w Międzynarodowych Zawodach Spadochronowych, organizowanych przez Strefę Spadochronową w Prostejovie. Konkurencja polegała na utworzeniu sześcioosobowej gwiazdy w jak najkrótszym czasie, a następnie wykonaniu wylosowanej sekwencji punktowanych formacji, w czasie wolnego spadania. Wysokość wyskoku to 4 000 m a czas pracy drużyn ustalono na 50 sek. Skoki oceniano na podstawie materiału filmowego, dostarczonego przez kamerzystę zespołu.

Klasyfikacja końcowa: I miejsce – „Szybkie Szakale” – Aeroklub Gliwicki: Bartłomiej Ryś, Mariusz Bieniek, Krzysztof Szawerna, Joachim Hatko, Dominik Grajner, Szymon Szpitalny i Tomasz Burza (kamera).
III miejsce – „Łowcy Szakali”- Aeroklub Gliwicki Jan Isielenis, Danuta Polewska, Leszek Tomanek, Rafał Duda, Grzegorz Polewski, Paweł Mostowski i Wojciech Kielar (kamera).
IJ