Żegnaj Jasiu…

By 23 listopada 2018AGL, Modelarstwo, Samoloty, Spadochrony

21 listopada 2018 roku zmarł nagle nasz Kolega – spadochroniarz JASIU STRZAŁKOWSKI.

Od czasu ukończenia podstawowego kursu spadochronowego w Aeroklubie Gliwickim w 1965 roku do 21 maja 2004 roku  wykonał 2 444 skoki.

Zaangażowany w działalność sekcji spadochronowej, chętnie pomagał młodszym skoczkom, startował jako zawodnik Aeroklubu Gliwickiego w wielu zawodach i mistrzostwach w kraju i za granicą zdobywając medale oraz dyplomy. Spadochroniarską pasją skutecznie zarażał innych.

Odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Srebrną i Złotą Odznaką "Za zasługi dla Aeroklubu Polskiego". Zdobył również Złotą Odznakę Spadochronową z trzema diamentami.

Żałobna Msza święta zostanie odprawiona w sobotę, 24 listopada 2018 roku, o godz. 8.00 w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej na Trynku (ul. Jana Kilińskiego 2). Pochówek odbędzie się na cmentarzu w Ligocie Zabrskiej.

Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci Jasiu. Do zobaczenia ponad chmurami!