Rozpoczynamy kurs samolotowy w Aeroklubie Gliwickim

By 5 stycznia 2018Samoloty

Marzysz o lataniu? Jest to Twoja pasja od dzieciństwa? Przyjdź do Aeroklubu Gliwickiego, a my spełnimy Twoje marzenia. A może pasję połączysz z zawodem pilota samolotu liniowego? Świat i linie lotnicze w tej chwili czekają na Ciebie!

Pierwszy krok – zdobądź licencję Pilota PPL(A) i rozpocznij karierę lotniczą.

Pierwszym krokiem ku temu, aby zostać pilotem samolotu, jest zdobycie tzw. licencji pilota turystycznego PPL(A) i prawdę mówiąc jest to najważniejsza licencja, ponieważ to właśnie na tym etapie budujesz swój fundament wiedzy – od teorii po praktykę (przede wszystkim dobre i bezpieczne nawyki pilotażowe).

Rozpoczynamy od teorii samolotowej, która będzie realizowana w systemie „Distance Learning”, tzn. z wymaganych przez przepisy 100 godzin nauki, około 36 godzin przeprowadzimy w formie wykładów z instruktorem. I tak, np. przedmiotu ”Budowa samolotu”, każdy kandydat na pilota może się uczyć samodzielnie, ale nic nie zastąpi spotkania z mechanikiem, dzięki któremu będzie miał możliwość „dotknąć” samolot, by lepiej zapamiętać budowę i działanie jego elementów, np. trymera.

Moduł teoretyczny szkolenia to koszt 1500 zł. Po uzyskaniu zaświadczenia, kurs praktyczny możesz realizować w wybranym ośrodku szkolenia w Europie, ale jesteśmy pewni, że wybierzesz nas. Dlaczego?

W przypadku kontynuacji praktyki w Aeroklubie Gliwickim, uczeń-pilot otrzymuje 1 godzinę w powietrzu GRATIS (z wymaganych min. 45 godzin szkolenia). Cena 45 godzin wynosi 22 500 zł. Ale uwaga! W przypadku wpłaty jednorazowej otrzymujesz specjalną zniżkę, po której koszt szkolenia praktycznego obniżony zostaje do 21 700 zł. Szkolenie odbywa się na samolocie Cessna 150.

Dla każdej osoby, która rozpocznie w Aeroklubie Gliwickim kurs teoretyczny, mamy jeszcze jeden bardzo przydatny prezent! Jest to książka napisana samego Edmunda Mikołajczyka – członka naszego Aeroklubu, który wielokrotnie zachwycał widzów piękną akrobacją lotniczą.

Pierwsze spotkanie (organizacyjne) odbędzie się w Aeroklubie Gliwickim w sobotę, 13 stycznia 2018, o godzinie 10:00.

Zgłoszenia można wysłać na adres mailowy: wyszkolenie@aeroklub.gliwice.pl lub telefonicznie: 516 559 945.