Rajd nawigacyjno-krajoznawczy „Szlakiem Orlich Gniazd”

By 22 lipca 2017Samoloty

Sekcja samolotowa Aeroklubu Gliwickiego zaprasza w terminie od 28 do 30 lipca 2017 na rajd nawigacyjno– krajoznawczy „Szlakiem Orlich Gniazd”.

Zadaniem uczestników jest znalezienie  i sfotografowanie następujących miejsc:

• Zamek Sosnowiec Sielec,
  • Ruiny Zamku w Sławkowie,
  • Zamek Babice- Wygiezłów  (uwaga – wymagany plan lotu – CTR Kraków),
  • Zamek Rudno  (uwaga – wymagany plan lotu – CTR Kraków),
  • Zamek Pieskowa Skała (uwaga – zdjęcia z daleka – zamek w strefie zakazanej Parku Narodowego),
  • Zamek Rabsztyn,
  • Zamek Bydlin,
  • Zamek Smoleo,
  • Zamek Pilica,
  • Zamek Morsko,
  • Okiennik Wielki skała, gdzie miał być zamek zbójnicki (cokolwiek to znaczy…),
  • Zamek Bobolice,
  • Zamek Mirów,
  • Zamek Ogrodzieniec,
  • Zamek Będzin,
  • Zamek Ostrężnik – dla wytrwałych – zarośnięte ruiny,
  • Zamek Olsztyn,
  • Strażnica Lutowiec,
  • Strażnica Przewodziszowice,
  • Strażnica Ryczów,
  • Gród Birów.

Namiary i dane zamków znaleźć można na stronie: https://zamki.res.pl/jura.php#. Dobrą podpowiedzią jest również Google Maps (zachęcamy aby skorzystać  w ramach identyfikacji punktów i przygotowania się do lotu).

Rozpoczęcie imprezy – piątek 28.07.2017 wraz ze wschodem słońca.

Załogi same wybierają godzinę lotu, trasę i miejsca, które chcą odwiedzić (najlepiej wszystkie wyżej wskazane) i robią zdjęcia znalezionych obiektów. Wysokość lotu – 2000 ft i niżej – wszystko ze zdrowym rozsądkiem dowódcy i w zgodzie z przepisami. Załogi korzystające z samolotów Aeroklubu Gliwickiego mają zarezerwowany samolot na 3 godziny. Czas lotu przy prędkości 80 kt – około 2 godzin (z pominięciem zamków w CTR i strefie zakazanej – przewidywany czas lotu przy prędkości 80 kt – 1h 40min.). Rezerwacja samolotów klubowych odbywa się na wywieszonej liście w porozumieniu z Szefem Wyszkolenia. Loty na samolotach prywatnych – wg uznania dowódcy/właściciela.

Start i lądowanie – lotnisko w Gliwicach. Po drodze możliwość lądowania na Muchowcu, Niegowoniczkach, Częstochowie i Pyrzowicach. MożliwośĆ przelotów w CTR Kraków i CTR Pyrzowice – po uprzednim zgłoszeniu planu lotu.

Zakończenie rajdu – niedziela 30.07.2017, godz. 20:00. Po zakończeniu wszystkich uczestników zapraszamy na wspólnego grilla. Spośród zrobionych zdjęć wspólnie wybierzemy najlepsze. Być może uda się z nich stworzyć ciekawy album lub kalendarz? Wszystko zależy od Was!