Puchar Przechodni za najdłuższy przelot szybowcowy sezonu

By 16 września 2015Szybowce

Komisja Rewizyjna Aeroklubu Gliwickiego (sami szybownicy) ma zaszczyt i przyjemność poinformować, że w trosce o rozwój sportowy Członków Sekcji Szybowcowej ufundowała Puchar Przechodni "za najdłuższy przelot szybowcowy sezonu". Regulamin pucharowy zamieszono poniżej.

Tymczasem gorąco apelujemy o odgrzebanie na swych loggerach plików *.igc z bieżącego sezonu i opublikowanie ich na stronie www.szpp.pl.

Zwycięzca, na dorocznym zebraniu Sekcji Szybowcowej będzie musiał publicznie zmierzyć się nie tylko z rozmiarami sławy, ale również z zawartością pucharu :)…

REGULAMIN ZAWODÓW o PUCHAR PRZECHODNI „ZA NAJDŁUŻSZY PRZELOT SZYBOWCOWY SEZONU”

1. Zawodnikami biorącymi udział w rywalizacji pucharowej mogą być wyłącznie piloci i uczniowie – piloci będący członkami Sekcji Szybowcowej Aeroklubu Gliwickiego;
2. Uczestnicy zawodów dokumentują swój wyczyn poprzez wskazanie przelotu własnego w formie pliku *.igc, opublikowanego na jednym z trzech oficjalnych portali zawodów szybowcowych SZPP, OLC, CROSSCOUNTRY: www.szpp.pl; www.onlinecontest.org; www.crosscountry.aero.
3. Warunkiem zgłoszenia przelotu do konkursu pucharowego jest jego rozpoczęcie z lotniska EPGL,
4. Zwycięzcą zawodów w danym sezonie (1 styczeń – 31 grudzień danego roku) jest zawodnik, który zgłosi najdłuższy opublikowany przelot wykonany w tym przedziale dat,
5. Zwycięzca rywalizacji z poprzedniego sezonu przekazuje puchar wraz z odtworzonym przez siebie, spożywczym wsadem ciśnieniowym („SWC”) swemu następcy – zwycięzcy rywalizacji w bieżącym sezonie przelotowym.
6. Zawodnik, który przez co najmniej trzy kolejne sezony zwycięży w klasyfikacji pucharowej – otrzymuje puchar na własność. Nie wyklucza to możliwości corocznego fundowania sobie SWC.
7. Zgłoszone przeloty weryfikuje Komisja zawodów składająca się z Komisarzy Sportowych.
8. Uroczyste wręczenie pucharu wraz z SWC, który należy publicznie rozhermetyzować odbywa się w trakcie dorocznego zebrania Sekcji Szybowcowej podsumowującego sezon.