Postanowienie noworoczne: NAUCZYĆ SIĘ LATAĆ!

By 29 grudnia 2018AGL, Samoloty, Szybowce

Rozpoczęcie przygody z lotnictwem będzie możliwe już w styczniu. Aeroklub Gliwicki zaprasza na podstawowe szkolenia: szybowcowe i samolotowe.

Spotkanie informacyjne odbędzie się w siedzibie gliwickiego aeroklubu 11 stycznia (piątek) 2019 roku o godz. 18.00, a pierwsze zajęcia 19 stycznia (sobota). W trakcie spotkania zostaną omówione dokładne założenia obydwu szkoleń, czyli: podstawowego szkolenia szybowcowego i podstawowego szkolenia samolotowego.

– Obydwa kursy zaczynają się teorią. W planach jest 65 godzin zajęć dla kursantów szybowcowych i 100 godzin dla samolotowych – mówi Andrzej Duszyński, kierownik wyszkolenia w Aeroklubie Gliwickim. – W trakcie wykładów omawiamy przepisy prawa lotniczego. Poznajemy ogólną wiedzę o samolocie czy szybowcu. Rozmawiamy m.in. na tematy roli człowieka w lataniu: jakie ma możliwości, a jakie ograniczenia. Poznajemy procedury operacyjne, zasady łączności i zagadnienia z zakresu meteorologii – dodaje Andrzej Duszyński.

Zajęcia prowadzone będą w weekendy – soboty i niedziele, zgodnie z rozpisanym grafikiem.

Po ukończeniu teorii i zdaniu egzaminu wewnętrznego – można (lub nie) przystąpić do szkolenia praktycznego – czyli do drugiego etapu kursu – zarówno w przypadku szkolenia szybowcowego, jak i samolotowego. – Warto pamiętać, że nabyta wiedza teoretyczna po zdanym egzaminie ważna jest przez okres 12 miesięcy. To ważna informacja zwłaszcza dla osób myślących w dłuższej perspektywie o szkoleniu praktycznym – podkreśla szef szkolenia w Aeroklubie Gliwickim.

Dokładne założenia obydwu kursów zostaną omówione na spotkaniu informacyjnym, na które serdecznie zapraszamy.