Nasi – NAJLEPSI!

By 27 września 2018AGL, Spadochrony

Złote medale i tytuł Mistrza Polski wywalczyli gliwiccy spadochroniarze w czasie rozegranych Tunelowych Mistrzostw Polski w Katowicach!

W czasie trzydniowych zmagań, startując w konkurencji akrobacji zespołowej drużyn czteroosobowych, po rozegraniu dziesięciu kolejek zdobyli największą liczbę punktów.

Skoczkowie: Emanuella PACZULA, Bartłomiej RYŚ, Krzysztof SZAWERNA i Tomasz WOJCIECHOWSKI, skacząc na co dzień z samolotów na lotnisku w Gliwicach, nie mieli sobie równych w rywalizacji tunelowej i zajęli pierwsze miejsce! Impreza odbyła się w dniach: 20 – 22 września.

Tunel FLYSPOT KATOWICE to jeden z najlepszych tuneli aerodynamicznych na świecie. Doskonała technologia i panujący klimat, to elementy, które zawodnicy konkurencji tunelowych doceniają, wykorzystując do rywalizacji w czasie rozgrywanych zawodów.

W tunelu aerodynamicznym prędkość wydmuchu powietrza dochodzi do 300 km/h. Wyskakując z samolotu skoczkowie spadają z prędkością ok. 250 km/h. Warunki są więc zbliżone. Doświadczeni zawodnicy dobrze sobie radzą, wykonując w czasie wolnego spadania czy też w strugach tunelowych nakazane formacje. Drużyna, która tych nakazanych formacji w określonym czasie wykona najwięcej – wygrywa!