Mistrz Świata jest z Gliwic. WIELKI SUKCES naszych modelarzy na Słowacji!

By 28 sierpnia 2019AGL, Modelarstwo

Bardzo dobre wieści nadeszły do nas ze Słowacji, gdzie w dniach 25 – 28 sierpnia rozgrywano Mistrzostwa Świata F1E Modeli Sterowanych Automatycznie (mechanicznie). Złoty medal w kategorii seniorów zdobył Stanisław Kubit z Aeroklubu Gliwickiego, ale sukcesów modelarzy z Gliwic było zdecydowanie więcej!

Stanisław Kubit kolejny raz potwierdził, że należy nie tylko do ścisłej krajowej czołówki modelarzy, ale – zdecydowanie – jest jednym z najlepszych modelarzy na świecie. Na Mistrzostwach Świata F1E Modeli Sterowanych Automatycznie (mechanicznie), które zakończyły się właśnie na Słowacji potwierdził swoje wysokie umiejętności i zajął pierwsze miejsce w kategorii seniorów zdobywając złoty medal.

To nie koniec dobrych wiadomości. Złote medale drużynowo zajęli Polacy, których trzon stanowią zawodnicy związani z Gliwicami – Franciszek Kańczok (Aeroklub Rybnicki), Jacek Żurowski (Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych) oraz Stanisław Kubit (Aeroklub Gliwicki).

W kategoriach juniorskich ogromny sukces odnotował Dawid Karpowicz, który zdobył złoty medal i tym samym wywalczył tytuł Mistrza Świata Juniorów.

– Zawody na Słowacji zakończyły się wielkim zwycięstwem zawodników związanych z naszym aeroklubem i z Gliwicami. Wielkie gratulacje dla Stanisława Kubita, całej polskiej kadry i juniora Dawida Karpowicza. Warto przy okazji przypomnieć, że sekcja modelarska jest jedną z pięciu w naszym aeroklubie – poza szybowcową, samolotową, spadochronową i mikrolotową. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcieliby poznać tajniki modelarstwa lotniczego – mówi Beata Miącz-Pałka, dyrektor Aeroklubu Gliwickiego.