Będzie duży ruch na niebie. Spadochroniarze w akcji!

By 31 maja 2018AGL

Już w najbliższą sobotę – 2 czerwca – na lotnisku gliwickiego aeroklubu odbędą się Spadochronowe Mistrzostwa Śląska w celności lądowania. Nie przegapcie tej imprezy. Warto przyjść na lotnisko i obserwować to, co dzieje się na niebie!

Wszystko wskazuje na to, że w sobotnich zawodach weźmie udział ok. 40 zawodników. Start zadeklarowały już ekipy z Wrocławia, Opola i Krakowa. Być może do Gliwic przyjadą też Czesi. Spadochronowe Mistrzostwa Śląska w celności lądowania dla zawodników to przede wszystkim rywalizacja. Dla mieszkańców Gliwic i okolic okazja, by z bliska zobaczyć spadochroniarzy w akcji. Ruch na niebie będzie większy niż zwykle. – Apeluję i proszę, żeby mieszkańcy nie denerwowali się hałasem. Będzie ciekawa impreza. Będziemy działać od rana. Warto do nas przyjść i zobaczyć co się będzie działo – zaprasza Beata Miącz-Pałka, dyrektor Aeroklubu Gliwickiego. – Co roku mamy około 40 zawodników z różnych regionów Polski. Jest duże zainteresowanie, coraz większe. Mamy tutaj doskonałe warunki, świetną lokalizację i super dojazd. Infrastruktura jest odpowiednia – dodaje dyrektor AGL.

Rywalizacja będzie się toczyć w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej (drużyny 3-osobowe). Zawody na lotnisku gliwickiego aeroklubu odbędą się 2 czerwca (sobota) od godz. 09.00! Właśnie wtedy rozpocznie się rejestracja zawodników. Konkurencje rozgrywane będą od godz. 10.00 do godziny 19.00.  Dniem rezerwowym jest niedziela, 3 czerwca. – Gdyby pogoda nie pozwoliła w sobotę nam mistrzostw rozegrać, to przenosimy zawody na dzień później, czyli na niedzielę – podkreśla Jan Isielenis – instruktor spadochroniarstwa w Aeroklubie Gliwickim.

Dla spadochronów klasycznych przewidziano cztery kolejki skoków – natomiast dla spadochronów szkolnych i szybkich – dwie kolejki. Zasada punktowania jest prosta. Zawodnicy muszą wylądować jak najbliżej miejsca wyznaczonego przez organizatorów (tzw. centra).  – Im mniej będzie miał zawodnik na swoim koncie metrów i centymetrów – zostanie Mistrzem Śląska w celności lądowania na 2018 rok – dodaje Jan Isielenis.

Zawodnicy w poszczególnych konkurencjach otrzymają dyplomy, puchary i upominki.