Jacek Marszałek

ur. 24 stycznia 1963r

Szkolenie lotnicze rozpoczął w Aeroklubie Gliwickim jesienią w 1978r.

Od 01.04.1980r uchwałą Zarządu AGl zostaje przyjęty w poczet członków Aeroklubu Gliwickiego.

18.08.1980r. uzyskuje III kl pilota szybowcowego. Potrafi pogodzić Studia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach z karierą lotniczą.

27.04.1982r. licencja szybowcowa. Jego zaangażowanie w działalność na rzecz Aeroklubu udziela się innym kolegom, są ogromnym wsparciem działu technicznego przygotowując szybowce do latania. Zarząd AGl w uznaniu zasług kwalifikuje Jacka na szkolenie samolotowe, którego owocem jest licencja turystyczna (10.07.1985r.).

Każdą wolną chwilę spędza na gliwickim lotnisku, na rezultaty nie trzeba długo czekać 22.04.1986r. Złota odznaka i I kl. pilota szybowcowego.

W lipcu 1986r., będąc jeszcze studentem, podejmuje swoją pierwszą wakacyjną pracę
w charakterze Instruktora Szybowcowego w Aeroklubie Gliwickim. W 12.08.1986r.zalicza praktykę uzyskując uprawnienia instruktora II kl.

Okres 01.06.1987 – 31.12.1993 to praca na pełnym etacie w AGl, to czas intensywnego rozwoju sukcesu sekcji szybowcowej. Jacek z oddaniem i pasją „goni” lotnicze towarzystwo do latania zawodniczego sam przy tym nie zaniedbując wyczynu sportowego. W maju 1988r. kompletuje trzy diamenty. Uczestniczy z sukcesem w wielu zawodach i imprezach lotniczych, aktywnie społecznie udziela się w zarządzie sekcji szybowcowej oraz zarządzie AGl. Zdobywa uprawnienia mechanika szybowcowego i osprzętowca oraz Samolotową Licencję Zawodową.

W styczniu 1994 roku podejmuje pracę jako pilot doświadczalny w Zakładach Szybowcowych PZL Bielsko. Nie przeszkadza mu to aktywnie uczestniczyć w życiu macierzystego Aeroklubu.

Liczne dokonania sportowe wymagają odrębnego opracowania.

Ostatnie lata to praca w Eurolocie, w raz z rodziną przenosi się do Otwocka. [RPt]