Studenci z siedmiu krajów europejskich spędzają wakacje w Gliwicach. Organizatorem obozu jest Stowarzyszenie Studentów BEST przy Politechnice Śląskiej. W ramach zajęć obozowych, jego uczestnicy postanowili ukończyć podstawowy kurs spadochronowy i wykonać swoje pierwsze skoki na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego. Zajęcia dobiegają końca, jego uczestnicy wykazali dużą aktywność w czasie zajęć teoretycznych i obecnie po ćwiczeniach naziemnych czas wejść na pokład naszego klubowego Antka. Szybowanie na spadochronie nad Gliwickim lotniskiem czeka każdego uczestnika kursu a w planie jest wykonanie trzech skoków. Przeżywane emocje związane z wykonaniem pierwszego skoku spadochronowego z  pewnością będą towarzyszyć wszystkim jego uczestnikom, członkowie sekcji spadochronowej naszego Aeroklubu dołożą wszelkich starań, by sprawnie wykonać zaplanowane skakanie. Dyplomy za wykonanie 1-go skoku, książeczki skoczka czekają na wręczenie, pozostaje tylko wyskoczyć z wysokości jednego kilometra.

Jest to już trzeci kurs spadochronowy w br. W dniach 18-21.07.2013 rozpocznie się kolejny kurs spadochronowy. Zajęcia w trybie stacjonarnym  w godzinach 8.00 - 14.00 będą się odbywały w sali wykładowej na terenie lotniska. [IJ]