Na zdjęciu od lewej: Stanisłąw Kubit, Franciszek Kańczok ( Aer.ROW), Jacek Żurowski Druga połowa roku to w sporcie modelarskim czas, w którym rozgrywane są najważniejsze zawody w kraju i w Europie. Znakomite wyniki osiągnął w tym czasie Stanisław Kubit zawodnik Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych będącego członkiem wspierającym Aeroklub Gliwicki. Stanisław Kubit wygrał Mistrzostwa Polski w klasach modeli latających skrzydeł ( F1S) w swojej koronnej klasie modeli szybowców sterowanych automatycznie ( F1E) oraz w najbardziej sportowej klasie- modeli  szybowców F1A pokonując wielu znacznie od niego młodszych zawodników. Ponadto pod koniec sierpnia  br. reprezentacja Polski , w której oprócz Stanisława Kubita startował jeszcze drugi gliwiczanin Jacek Żurowski zdobyła tytuł drużynowego Mistrza Europy. Stanisław Kubit zwyciężył także w końcowych klasyfikacjach Pucharów Polski w klasach modeli latających skrzydeł i szybowców sterowanych automatycznie. Po takiej serii sukcesów Stanisław Kubit będzie w przyszłym roku reprezentował nasz kraj w Mistrzostwach Świata w Serbii i Mongolii.